Klasa 6
Wybory do Samorządu Klasowego
Na początku roku szkolnego 2022/2023 zostały przeprowadzane wybory samorządu klasowego Rozpoczęły się sprawdzeniem obecności uczniów i omówieniem ogólnych zasad wyborów samorządu klasowego. Wychowawczyni zapoznała uczniów z zadaniami samorządu klasowego i podała cechy dobrego przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego i skarbnika. Uczniowie zaproponowali kandydatów. Wybór uczniów do samorządu klasowego przeprowadzony został w sposób demokratyczny. Na karteczkach uczniowie napisali imię i nazwisko jednego z wybranego kandydata. Następnie karteczki zostały wrzucone przez uczniów do wcześniej przygotowanego pojemnika i nastąpiło podliczenie głosów. Stanowiska w samorządzie klasowym zostały przydzielone według ilości uzyskanych głosów i prezentują się następująco:
Przewodniczący klasy: Bartosz Hampel
Zastępca przewodniczącego: Oskar Bula
Skarbnik: Agata Poręba
Nowo wybranemu Samorządowi Klasowemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.
Bezpieczeństwo w szkole i poza nią
Jak co roku we wrześniu na godzinie wychowawczej nie mogło zabraknąć tematu dotyczącego bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej. Przypomnieliśmy sobie zasady warunkujące bezpieczeństwo, wdrążyliśmy umiejętności zwracania się o pomoc oraz przećwiczyliśmy właściwe postępowanie w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu.
Dzień Chłopaka
Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą sięjesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Miły upominek i ciekawe atrakcje wprowadziły chłopców z 6 klasy w radosną atmosferę. Nie tylko lekcjami uczniowie żyją, czyli dzień pełen wrażeń. Dzień chłopaka to doskonała okazja, aby nieco zwolnić szkolny pęd i spędzić miło czas.
Zajęcia rozwijające z mikroskopem
Obserwacja jest jedną z głównych metod badawczych stosowanych w nauce. Na zajeciach rozwijających Kużnia Telentów uczniowie klasy 6 mieli okazję prowadzić obserwacje za pomocą niezwykłych mikroskopów Levenhuk Rainbow zakupionych w Programie Laboratoria Przyszłości. Zajęcia z mikroskopowania są jedną z form zajęć praktycznych, podczas których uczniowie poznają zasady pracy z mikroskopem, uczą się prowadzić obserwacje i rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze.
Lekcja z wypalania w drewnie
Zadanie uczniów na zajęciach rozwijających Kuźnia Talentów polegało na wypalaniu rozgrzanym rylcem rysunku na powierzchni drewna. Rysunek tworzony jest dzięki wysokiej temperaturze i „przypalaniu” podłoża, na którym ma być wykonany. Do wypalania wykorzystywane są specjalnie do tego przygotowane wypalarki. Kształtem przypominają śrubokręt z grzechotką podłączony kablem do prądu. Przykładając gorącą końcówkę do drewna, w zależności od czasu oddziaływania i temperatury (niektóre wypalarki mają jej regulację) uzyskujemy bardziej lub mniej wyraźny ślad. Dzięki temu poza konturami jesteśmy w stanie uzyskać efekt cieniowania.
W przyjaźni cenię sobie…
Podczas lekcji z wychowawcą został poruszony ważny temat przyjaźni. Zajęcia miały na celu rozwijanie kompetencji związanych z budowaniem relacji, psychoedukacja na temat wartości w relacjach interpersonalnych oraz rozwijanie umiejętności nawiązywania i utrzymywania relacji interpersonalnych. Omówione zostały przeciwdziałania mechanizmom wykluczenia w grupie rówieśniczej, sposoby obniżenia lęku przed oceną innych i trening rozumienia i wyrażania własnych potrzeb.
Moje działanie – Mój sukces!
W dniu 2 listopada 2022r. na godzinie wychowawczej omówiliśmy temat Moje działanie – Mój sukces! Celem zajęć było poznanie wagi pozytywnego myślenia w podnoszeniu poczucia własnej wartości, nabywanie umiejętności odnajdowania w sobie pozytywnych cech i doskonalenie umiejętności planowania rozwoju swoich mocnych stron. Po przeprowadzonej lekcji każdy uczeń klasy VI wie, jakie działania warto podjąć, aby osiągnąć sukces.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
22 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej.
Spotkanie opłatkowe
Wigilia klasowa to nic innego, jak świąteczne spotkanie, namiastka tej prawdziwiej Wigilii. Chociaż na stole nie pojawiają się wytrawne, tradycyjne potrawy, najczęściej większość to słodkości, nie przeszkadza, aby poczuć świąteczny klimat. Nasze spotkanie miało miejsce na godzinie wychowawczej w tygodniu poprzedzającym Święta. W tym świątecznym nastroju podzieliliśmy się opłatkiem, złożyli życzenia i zasiedli do poczęstunku. Nie zabrakło, również prezentów pod choinką.